Wymiana naciągu – strojenie

wymiana naciągu DRUMHD88mWymiana naciągu w djembe na początku może wydawać się bardzo skomplikowana, ale jeśli zapoznacie się ze zdjęciami poradzicie sobie z tym bez problemu. Trzeba tylko trochę siły 😉 . W dalszym ciągu korzystamy z materiałów dostępnych na stronie hawkdancing.com. Tym razem mniej słów, więcej zdjęć.

 

wymiana naciągu DRUMHD77To do dzieła. Piony powinny być tak naciągnięte aby bęben brzmiał już nieźle, a same mają brzmieć jak struny harfy ;). Naciskamy środek membrany i kciukiem powinniśmy czuć wyraźny opór. Splot jest zwany splotem Mali.

 

 

 

 

wymiana naciągu DRUMHD78Początek według zdjęcia. Pierwszy splot zaczynamy dość nisko, prawie dotykając pętelek dolnej obręczy. Podążamy za czerwonymi liniami jak na zdjęciu.

 

 

 

 

 

 

 

wymiana naciągu DRUMHD79Na tym zdjęciu troszkę lepiej widać na czym polega i jak prowadzić splot Mali.

 

 

 

 

 

 

wymiana naciągu DRUMHD82Tutaj widzimy jak przejść na drugi poziom splotu.

 

 

 

 

 

 

 

 

wymiana naciągu DRUMHD83Cd początek drugiego oplotu.

 

 

 

 

 

 

 

 

wymiana naciągu DRUMHD84Tutaj lepiej widać.

 

 

 

 

 

 

wymiana naciągu DRUMHD88I tak dalej i dalej… Warto mieć rękawiczki i kawałek drewnianej pałki. Kolejne oploty można wykonywać tak: siadamy na krzesełku, djembe leży sobie przed nami, nogami trzymamy kielich bębna, dwoma rączkami ciągniemy linkę i … nie potrzebujemy chodzić na siłownię ;). Jeżeli mieliśmy dobrze naciągnięte piony to poziomów może wystarczyć 2 – 3. I na tym kończymy strojenie djembe. Po kilku dniach może być konieczność jeszcze dociągnięcia naciągu.