ART GIBAMI FESTIVAL – festiwal Kultury Afryki Zachodniej

Festiwal Kultury Afryki ZachodniejW pierwszy dzień wiosny 2014 roku w Warszawie rozpocznie się niepowtarzalny festiwal Kultury Afryki Zachodniej. Gaspard Conde – wybitny gwinejski muzyk, celebrować będzie swoje pięciolecie muzycznej pracy w Polsce. Z okazji jubileuszu zaprasza on wszystkich na wyjątkowe spotkanie z gwinejską kulturą tu w Warszawie! Gaspard zaprosił swoich kolegów „po fachu” z rodzinnego miasta, z którymi pracował jeszcze zanim trafił do Europy. Do Warszawy zjadą się genialni artyści, muzycy, tancerze z afrykańskich baletów takich jak Sourakhata, Soleil d’Afrique i Saamato. Między innymi tancerki Aminata Tourre, Diaka Camara, tancerz Aboubacar Sylla, muzycy tacy jak Sekou Camara, Daouda Camara i Mackan Sylla.

W ciągu 3 dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w profesjonalnych warsztatach tradycyjnego tańca afrykańskiego, będzie również SABAR . Będzie można szkolić się w grze na bębnach typu djembe i dundun i nauczyć się śpiewu.

W sobotni wieczór odbędzie się koncert i impreza z muzyką na żywo (z Gwinei zwanej dundunba sabar) podczas której zagrają i zatańczą artyści w specjalnie przygotowanych strojach. Artyści zaprezentują na scenie esencję kultury Afryki Zachodniej. Muzyczne przedstawienie pokaże nam historię i kulturę Gwinei. Podczas imprezy, w tańcach i w graniu każdy gość będzie mógł bezpośrednio uczestniczyć.

wstępny program warsztatów i ceny dostępne są na stronie:
http://gaspardconde.pl/artgibami/

KONCERT
Sobota 22.03.2014 Start 21:00
Gdzie: Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul Kredytowa 1 Warszawa
Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu
wejście na koncert plus kolacja 55 zł – wyłącznie w przedsprzedaży
na koncert zapraszamy również z dziećmi
koszt biletu ulgowego 15 zł (dzieci 4-12 lat)
dzieci do lat 4 – bez opłat

aby zakupić bilet
1. wyślij mail na adres info@gaspardconde.pl, podaj imię i nazwisko uczestnika, zrób przelew na wskazane przez nas w mailu konto
2. przyjdź osobiście do szkoły tańca Uanga, na ulicy Dzikiej 4 w Warszawie, od poniedziałku do piątku w godz 18:00-20:00 i zapłać gotówką by otrzymać bilet

Zapisy i pytania: info@gaspardconde.pl
kontakt: Event Manager 533 488 858, Organizator 531 585 301

UangaArtGibami copy